KWW RS Lepszy Gdańsk prezentuje kandydatów i kandydatki do Rady Miasta

with Brak komentarzy
We wtorek popołudniu przedstawiciele i przedstawicielki KWW Ruchu Społecznego Lepszy Gdańsk ogłosili oficjalne zarejestrowanie list we wszystkich okręgach w wyborach do Rady Miasta Gdańska.

Tym samym, mamy najbardziej równościowy, pro-społeczny i obywatelski komitet w tych wyborach.

W naszym gronie znaleźli się ludzie wszystkich zawodów, o różnych doświadczeniach, w większości startujący w wyborach po raz pierwszy: prawnicy, pracownicy, socjolożki, pracownicy naukowi, przedsiębiorcy, nauczyciele, nauczycielki, studenci i emeryci.

Na dzisiejszej konferencji kandydatki i kandydaci z pierwszych Joanna Sobańska (OKR 1), Jolanta Banach (OKR 2), Jędrzej Włodarczyk (OKR 3), Tomasz Larczyński (OKR 4), Grzegorz Ptaszyński (OKR 5) oraz kandydatka na prezydentkę i na radną (OKR6) Elżbieta Jachlewska zapowiedzieli pozytywną i merytoryczną kampanię opartą na filarach programowych wypracowywanych przez ostatnie miesiące i lata. Poszczególne filary programowe są dostępne tu. Propozycje KWW RS Lepszy Gdańsk będą uszczegółowiane w najbliższych tygodniach.

Na koniec drużyna Lepszego Gdańska zapowiedziała „przewietrzenie” Rady Miasta Gdańska i przywrócenie jej roli jak organu kontrolującego i monitującego władzę, współpracującego ponad podziałami, jak w przypadku uchwał autorstwa Lepszego Gdańska m.in Gdańsk Lepszej Opieki i Dzieciaki bez Biletów, jak również obiecali ciężką pracę na rzecz mieszkańców przez całą nadchodzącą kadencję.

Lepszy Gdańsk zdjęcie przed Radą Miasta

Pełna lista kandydatek i kandydatów:

Okręgi wyborcze:
Okręg wyborczy Nr 1 – Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce 
 
  1. Joanna Sobańska l. 34
  2. Tomasz Sokołów l. 33
  3. Eliza Szeksztełło l. 62
  4. Łukasz Bińkowski l. 33
  5. Sylwia Toporowska l. 41
  6. Grzegorz Litwinienko l. 54
  7. Marcin Grudziński l.40
Okręg wyborczy Nr 2 – Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice
  1. Jolanta Banach l. 59
  2. Michał Wojciechowicz l. 53
  3. Magdalena Kamrowska l.40
  4. Marcin Leoniak l. 37
  5. Barbara Rolewicz l.56
  6. Przemysław Giers l. 33
  7. Jolanta Lipska l. 61
  8. Tomasz Gurfinkiel l. 40
  9. Iwona Chojnacka l. 67
  10. Magdalena Muszel l. 37
Okręg wyborczy Nr 3 – Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień 
  1. Jędrzej Włodarczyk l. 32
  2. Beata Peters l. 49
  3. Lucyna Bujnicka l. 72
  4. Bogusław Kaczmarek l.61
  5. Monika Kulecka l. 37
  6. Leonard Bauć l. 20
  7. Alicja Kosińska l. 71
  8. Łukasz Cora l. 35

 

Okręg wyborczy Nr 4 – Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo

Okręg wyborczy Nr 5 – Zaspa-Młyniec, Zaspa-Rozstaje, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe 
  1. Grzegorz Ptaszyński l. 46
  2. Iwona Klawikowska l. 46
  3. Laura Abucewicz l. 31
  4. Paweł Hryniewicz l.45
  5. Marta Dopierała l. 38
  6. Weronika Brzeziak l. 19
  7. Damian Fąs l. 19
Okręg wyborczy Nr 6 – Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki
  1. Elżbieta Jachlewska l. 50
  2. Piotr Pawłowski l. 42
  3. Tomasz Bolt l. 45
  4. Danuta Sowińska l. 36
  5. Maciej Pieńkowski l. 35
  6. Helena Szabanowicz l. 57
  7. Mariusz Pokornicki l.41

 

Zestawienie list Lepszego Gdańska

1. Pełne 6 list. 46 osób. 23 kobiety, 23 mężczyzn

2. Najstarszy 80 lat, najmłodsi 19 lat

3. Średnia wieku 44 lata 4 miesiące

4. 3 kobiety otwierają listy oraz 3 mężczyzn otwiera listy