Dr Łukasz Corakandydat do Rady Miasta Gdańska z okręgu nr 3.

Gdańszczanin z urodzenia (ur. 1983), który bardzo dobrze czuje się w rodzinnym Krakowie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, dr nauk prawnych. Autor książki „Zatrzymanie osoby w polskim procesie karnym. Analiza dogmatyczno-prawna, Warszawa 2015”. Z zawodu nauczyciel akademicki, z zamiłowania komentator życia publicznego i spraw samorządowych. Uczestnik wielu kampanii edukacyjnych i projektów obywatelskich m.in. szkoleń dla gdańskich liceów, techników i szkół zawodowych z zakresu wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej w okresie poprzedzającym referendum akcesyjne w 2003 r., ostatnio „Świeckiej Szkoły”, czy programu „Dzieciaki bez Biletów”.

Mieszkał w trzech gdańskich dzielnicach: Suchanino, Oliwa a obecnie wraz z rodziną na Aniołkach. Jeden z inicjatorów powstania i Przewodniczący Rady Dzielnicy Aniołki w kadencji 2015-2019.

Pasjonat literatury faktu, społeczno-politycznego reportażu oraz katalońskiego klubu FC Barcelona. Orędownik traktowania miasta jako wspólnoty wszystkich mieszkańców. Zwolennik racjonalizmu w dyskusji publicznej oraz rozdziału Kościoła od Państwa. Socjal-liberalny demokrata.